تفاوت میان لایسنس های OEM و Retail BOX

لایسنس های OEM

این لايسنس ها كاملا اورجينال بوده و به طور مستقیم از طرف شرکت اصلی تولید کننده نرم افزار ارسال ميگردد اين لايسنس ها دقيقا همانند لايسنسهای موجود در پكيج هاي اورجينال، نرم افزار را به مدت 365 روز و به صورت كاملا قانوني اكتيو میکنند.
ضمنا لايسنس ها دارای قوانين خواصي نيز براي مصرف كننده ميباشند كه مصرف كننده ملزم به رعايت آنها ميباشد.
لايسنس های OEM ميبايست حداكثر تا 7 روز پس از صدور اكتيو گردند.
وظیفه حفظ و نگهداری از لایسنس بر عهده خریدار بوده و فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال حفظ لایسنس خریداران بر عهده نخواهد داشت.
لايسنسها تنها قابل استفاده بر روي همان تعداد كامپيوتری است که در سایت درج شده و در صورت استفاده بيش از تعداد مجاز، از سوي شركت تولید کننده در BlackList قرار گرفته و از کار خواهد افتاد و امکان خارج سازی ازBlackList نیز وجود ندارد.
طبق قانون جدید شرکت ها، در طول مدت اعتبار یکساله هر لایسنس، کاربر اجازه تعویض ویندوز به دفعات بالا و اکتیو کردن لایسنسها به دفعات بالا را ندارد. به کاربران توصیه میشود با توجه به قوانین اخیر شرکت ها در خصوص ایجاد محدودیت در تعداد دفعات اکتیو نمودن لایسنس، در حد امکان از تعویض ویندوز خودداری فرمایید و یا از ویندوز خود ایمیج تهیه نمایید. لازم به ذکر است لایسنس های نود32 چنین محدودیتی ندارند.

لایسنس های Retail BOX

این نوع لایسنس ها هیج یک از محدودیت های لایسنس های OEM را نداشته و شما می توانید به دفعات آن را بر روی سیستم خود نصب کنید، همچنین هیج محدودیتی در زمان فعال سازی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی از آنها استفاده کنید.
از طرف شرکت سازنده به شما این اختیار داده میشود که لایسنس خریداری شده خود را در سایت شرکت ثبت نموده و به راحتی لایسنس های خریداری شده خود را مدیریت کنید.
این لایسنس ها حتی بعد از فرمت کامل هارد دیسک کامپیوتر نیز قابل استفاده می باشند.

در پایان پیشنهاد ما به شما برای انتخاب مناسب ترین ورژن این است که اگر شما کاربری هستید که به طور معمول در هر سال اقدام به تعویض ویندوز و یا فرمت هارد دیسک سیستم خود نکرده و یا همیشه از ویندوز خود ایمیج و یا همان بک آپ تهیه می کنید از ورژن OEM محصولات استفاده کنید در غیر اینصورت برای پیشگیری از مشکلاتی همچون باطل شدن لایسنس ویا بلاک شدن آن ورژن Retail BOX محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

چرا قیمت محصولات شما به نسبت وبسایت های دیگر ارزانتر است؟

با جستجو در محیط اینترنت شما به راحتی متوجه خواهید شد که قیمت های این فروشگاه برای هر دو ورژن OEM و Retail BOX از تمام وب سایت های دیگر در ایران کمتر بوده و همچنین در برخی موارد از قیمت وب سایت سازنده نیز کمتر می باشد، علل این تفاوت :
اول اینکه این سری محصولات با عدم پرداخت اجرت های اضافی دیگر، که نمونه ای از این موارد شامل حمل و نقل، حق الزحمه دیگر گروه ها، خرید سی دی و لیبل و چاپ و غیره می باشد ، تهیه شده اند بنابراین لایسنس محصولات با قیمت های پایین تری عرضه می شوند.
دوم اینکه همواره تلاش ما بر این بوده که شرایط اقتصادی و معیشت را در سیستم قیمت گذاری خود رعایت کرده که قیمت محصولات معقول و برای اکثر کاربران کامپیوتر در ایران توانایی خریداری نرم افزاری به صورت اورجینال و به دور از مشکلات اخلاقی و عدم رعایت حقوق تولید کننده فراهم شود.